• PL 

Produkty

Technologia Szyby: Szyby trmoizolacyjne

Szyby trmoizolacyjneSzyby hartowaneSzyby antywłamanioweSzyby dźwiękochłonneSzyby ornamentowe
Szyby termoizolacyjne MS pozwalają znacznie ograniczyć straty ciepła. Ich przestrzeń międzyszybowa wypełniona jest gazem szlachetnym, który skutecznie utrudnia zjawisko wymiany ciepła pomiędzy wnętrzem budynku a jego otoczeniem. Dodatkowo od zewnętrznej strony stosuje się tafle szkła pokryte warstwą srebra co powoduje, że zimą więcej ciepła zostaje w mieszkaniu, a latem jest w nim chłodniej. Im mniejszy jest współczynnik przenikania ciepła Ug, tym mniejsze są straty ciepła. Szyby, które dobrze zatrzymują ciepło, mają wartość Ug=1,0 W/m2K lub niższą.

Szyba termo Ug=1,0 składa się z dwóch tafli szkła oddzielonych ramką dystansową, jedna z szyb (zewnętrzna) posiada warstwę srebra, która powoduje zmniejszenie strat ciepła.
Szyba SUPERtermo Ug=0,5 składa się z trzech tafli szkła oddzielonych ramkami dystansowymi: Ciepłą Ramką MS. Wewnątrz ramki dystansowej znajduje się absorbent, który poprzez mikrootwory (perforacja w widocznej części ramki) pochłania wilgoć z wnętrza szyby zespolonej. Zewnętrzne szyby posiadają powłokę termo dodatkowo odbijającą ciepło. Dzięki temu latem w mieszkaniu jest chłodniej, a zimą cieplej. Poprawę izolacyjności (czyli mniejsze straty ciepła i hałas), gwarantuje również wypełnienie przestrzeni między szybami argonem. Całość jest dwustopniowo uszczelniona: butylem oraz poliuretanem (lub tiokolem).

W zależności od rodzaju szyby można określić zużycie energii dla wybranego medium:


 
created by ARM Studio MF
  • MS Okna i drzwi Sp. z.o.o 76-200 Słupsk, ul.Portowa 16a
    tel. (+48 59) 8485730; fax (+48 59) 84 19 60 [email protected]

    MS-2014