• PL 

Produkty

Drzwi PSK Patio: PSK 160

PSK 160PSK 200Materiały techniczne
Architekci pragną mieć możliwość swobodnego kształtowania przestrzeni, użytkownicy zaś chcą mieszkać w komfortowych i słonecznych wnętrzach. Rozwiązaniem, które z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich, są drzwi uchylno-przesuwne PSK Patio.
Podstawą do budowy tego typu konstrukcji są profile NIV 68 FA,  szyby SUPERtermo produkcji MS więcej niż OKNA oraz perfekcyjne niemieckie mechanizmy okuciowe PSK firmy SIEGENIA-AUBI. Dedykowane specjalnie do obsługi większych skrzydeł o wadze do 160 kg.

Aby w PSK 160 ustawić skrzydło w pozycji uchyłu, wystarczy  obrót klamki o 90o. Dalszy obrót pozwala przesunąć skrzydło na bok. Ze względu na dużą odległość odstawiania skrzydła, okucia nadają się do bardzo szerokich profili okiennych.
Nawet podstawowa wersja okucia PSK zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i skutecznie chroni przed włamaniem. Umieszczone we wszystkich narożach grzybki antywłamaniowe zapobiegają podważeniu skrzydła. Istnieje również możliwość opcjonalnego wyposażenia skrzydła w dodatkowe grzybki oraz zaczepy ze specjalnej hartowanej stali w celu podniesienia ogólnego stopnia bezpieczeństwa do certyfikowanych klas RC-1 i RC-2.Klamki
do podstawowego Patio PSK 160 występują w wersji podstawowej i z kluczykiem. Istnieje także możliwość montażu klamki dwustronnej z zamkiem w szerokim skrzydle "tarasowym".W PSK Patio z szerokim skrzydłem tarasowym można zastosować klamkę dwustronną z zamkiem.

Schematy:

Schemat A - okno dwu-kwaterowe z czego jedna kwatera jest uchylno-przesuwna, a druga stała (wykonana jako zwykły FIX lub FF czyli z zamontowanym na stałe nie otwieranym skrzydłem

Schemat G - okno trzy-kwaterowe z czego jedna kwatera jest uchylno-przesuwna, a dwie pozostałe jako stałe

Schemat C - okno cztero-kwaterowe z czego dwie środkowe kwatery są uchylno-przesuwne rozsuwane na boki ze słupkiem ruchomym

Schemat K - okno cztero-kwaterowe z czego dwie środkowe kwatery są stałe ze słupkiem ruchomym a zewnetrzne uchylno-przesuwne przesuwane do środka.
możliwe jest też wykonanie innych indywidualnych konstrukcji

Zakresy wykonalności.

Maksymalne wymiary PSK Patio zależą od kilku czynników:
  • profilu wykonanego z najwyższej jakości drewna
  • ciężaru szyby
  • umiejscowienia okna w budynku ze względu na "ssanie wiatru"
  • PSK Patio można wykonać do wysokości 2500 mm i szerokości 3300 mm, a z dwoma ruchomymi skrzydłami do szerokości nawet 6 m. Oczywiście te największe gabaryty budowane są już na szerokich skrzydłach tarasowych, szerszych ramach i słupkach statycznych oraz posiadają dodatkowe wózki jezdne ze względu na ciężar skrzydeł przekraczający 160 kg.PSK Patio wymaga profesjonalnego i bardzo precyzyjnego montażu oraz odpowiedniego zabezpieczenia podczas prac budowlanych. Ze względu na ciężar szyb dwukomorowych SUPERtermo lub antywłamaniowych czy bezpiecznych koniecznie jest odpowiednie podparcie prowadnicy dolnej, po której poruszają się wózki niosące skrzydła. Zalecamy stosowanie naszego własnego sposobu montażu opartego na profilu podbudowy i podparciu prowadnicy za pomocą listwy ze sklejki wodoodpornej. 
created by ARM Studio MF
  • MS Okna i drzwi Sp. z.o.o 76-200 Słupsk, ul.Portowa 16a
    tel. (+48 59) 8485730; fax (+48 59) 84 19 60 [email protected]

    MS-2014